تابان سرویس

تعمیرگاه تخصصی تعمیر مانیتور در کرج

تعمیر مانیتور در کرج یکی از خدمات تابان سرویس است. تعمیر کردن مانیتور با احتمال آسیب رسیدن به دستگاه و احتمال بروز شوک الکتریکی می تواند فرایند بسیار دشواری باشد . بنابراین هرگونه مشکل مهم در مانیتور کامپیوتر به طور قطع نیاز به تعمیر توسط افراد حرفه‌ای است که در این زمینه تخصص ، تجربه و مهارت دارند.
تکنسین های تابان سرویس دانش فنی لازم برای تعمیر مانیتور در کرج را دارا بوده و می ‌توانند مشکلات ایجاد شده در مانیتور را به سادگی برطرف کنند.
درست است که خرابی مانیتور کامپیوتر می تواند منجر به ایجاد موقعیت های ناخوشایند زیادی شود با این حال همیشه ارزش آن را ندارد که هنگام خرابی مانیتور نسبت به خرید یک مانیتور جدید عجله کنید زیرا برخی خرابی ها به سادگی توسط تعمیرات قابل رفع هستند.

تابان سرویس مرکز تعمیر مانیتور در کرج

اگر ساکن شهر کرج هستید و در مانیتور کامپیوتر خود علائمی از خرابی را مشاهده می کنید بلافاصله با تابان سرویس تماس بگیرید، این مرکز با تجربه کاری بالا و برخورداری از نیروهای ماهر و متخصص در زمینه تعمیر مانیتور بلافاصله بعد از تماس شما تکنسین های خود را برای تعمیر مانیتور به محل مورد نظرتان اعزام می کند.

⬅️ تعمیرگاه مجهز مانیتور در کرج
⬅️ تعمیر مانیتور ال ای دی و ال سی دی
⬅️ تعمیر پنل مانیتور ، تعمیر بک لایت مانیتور
⬅️ تعمیر مانیتور ال جی ، مانیتور سامسونگ، مانیتور ایسوس ، مانیتور ایسر ، مانیتور HP ، مانیتور ایکس ویژن و..

مانیتور کامپیوتر چگونه کار می ‌کند؟

مانیتور اطلاعات را از کامپیوتر بر روی صفحه نمایش نشان می دهد . مانیتور از مقادیر دیجیتال ارسال شده توسط یک پردازنده کامپیوتری برای ایجاد جریانی از الکترون ها استفاده می کند که فسفرها را در داخل صفحه نمایش روشن می کند. سیگنال ها در هر یک از سه رنگ اصلی که در سیگنال های مختلف ترکیب شده اند که به نظر می رسد در سراسر صفحه حرکت می کنند.
لپ تاپ ها به جای فسفر از صفحه نمایشی استفاده می کنند که از سلول های نمایشگر کریستال مایع یا ال سی دی ساخته شده اند.
مانیتورهای کامپیوتر سیگنال خود را از کابل مانیتور و برق خود را از یک سیم برق جداگانه دریافت می کنند.
مانیتور های صفحه تخت از پورت نمایش (DP)، رابط ویدئوی دیجیتال (DVI)، رابط چند رسانه‌ای با وضوح بالا (HDMI)، آرایه گرافیک ویدیویی آنالوگ قدیمی (VGA) اتصال داده به رایانه ها و سایر دستگاه ها متصل می شوند.

مشکلات موجود در مانیتور کامپیوتر چیست؟

طبق نظر تکنسین های تابان سرویس مشکلات ایجاد شده در مانیتور کامپیوتر همیشه مربوط به خود مانیتور نیست و باید تست مانیتور با کامپیوتر انجام شود، اما به طور کلی ممکن است تصاویر مانیتور نمایش داده نشده و یا تصویر روی صفحه واضح روشن نباشد.

چگونه می توان مشکلات مانیتور کامپیوتر را شناسایی نمود؟

– در صورتی که مانیتور کامپیوتر شما روشن نمی شود، ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه برق دریافت می کند. بدین این منظور باید کابل های برق را از نظر پوسیدگی و فرسودگی بررسی نموده و همچنین پریز برق را نیز از نظر دارا بودن برق بررسی کنید.
یکی از خرابی های موجود در مانیتور خرابی منبع تغذیه است که این نقص با فرسودگی مدارهای اولیه مشخص می‌شود و باعث می شود که مانیتور روشن نشده به دکمه ها پاسخ نداده و هیچ نشانه‌ای وجود نداشته باشد.
اتصالات بین نمایشگر ورایانه را بررسی نموده و مطمئن شوید که رایانه روشن است.
– اگر تصویر روی صفحه نمایش مانیتور واضح و روشن نیست، دفترچه راهنمای دستگاهتان را مطالعه نموده و بر طبق دستورالعمل های آن تنظیمات مانیتور را بررسی نموده و انجام دهید. به طور معمول دکمه های تنظیم در صفحه نمایشگر زیر صفحه نمایش وجود دارند.

تعمیر مانیتور در کرج
تعمیر مانیتور در کرج

– آمارها نشان می ‌دهند که بیشتر خرابی ها به دلیل خرابی وسایل الکترونیکی است، خرابی ترانزیستور و خازن های نور پس زمینه یک اتفاق رایج در مانیتورهای مدرن می باشد.
– خرابی اینورتر ولتاژ یکی دیگر از خرابی های مانیتور است. این قطعه وظیفه تامین ولتاژ برای تغذیه نور پس زمینه مانیتور را بر عهده دارد . در صورت خرابی، نور پس زمینه تنها برای یک تا دو ثانیه ظاهر شده و سپس خاموش می شود و یا اصلا ظاهر نمی شود.
علائم مشخص خرابی نور پس زمینه، صفحه نمایش ال سی دی تیره است. نور پس زمینه مانیتور می تواند هم در نتیجه آسیب مکانیکی و هم در شرایط روشنایی بالا از کار بیفتد.
– از جمله خرابی های دیگر در مانیتور کامپیوتر خرابی پردازنده آن است . پردازنده مانیتور دارای برد کنترل مخصوص به خود است که عملکرد نادرست آن منجر به اعوجاج در تصویر، نمایش نادرست و نا واضح بودن آنها می شود .
مانیتورهایی که پردازنده معیوب دارند را می توان تعمیر کرد و هزینه تعمیر یا تعویض کل برد را تا حد زیادی کاهش داد. اما این امر باید توسط تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه انجام شود . تکنسین های تابان سرویس متخصص تعمیر پردازنده کامپیوتر بوده و به سادگی می توانند به طور تخصصی آن را تعمیر کنند.
– ورود اجسام خارجی به داخل مانیتور نیز باعث خرابی مانیتور می گردد . ریختن مایع روی ماتریس یک اتفاق نسبتاً رایج است که باعث ایجاد نوار ، لکه و رگه هایی روی صفحه نمایش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Don`t copy text!