تابان سرویس

روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش ال ای دی

صفحه نمایش LED رایجترین نوع صفحه نمایش برای تلویزیون ها و مانیتور ها است .در این نوع صفحه نمایش جلوه نمایشگر LED و بازتولید رنگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وضوح ، نرخ تجدید، کنتراست، طیف رنگ و دمای رنگ، عواملی هستند که در کیفیت تصویر تاثیر گذار هستند . وجود گردوغبار روی صفحه نیز می تواند کیفیت آن را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، تمیز کردن صفحه نمایش LED را باید بصورت منظم انجام داد تا از خراب شدن آن جلگیری گردد.
همچنین ضروری است برای به حداکثر رساندن عمر صفحه نمایش LED و دستیابی به یک تصویر با کیفیت بالا و تمیز، به درستی از این تجهیزات مراقبت کنید. نظافت را حفظ کنید، تعمیر و نگهداری را به موقع انجام دهید، از آلودگی سیستم خنک کننده جلوگیری کنید. صفحه LED را به درستی روشن و خاموش کنید، تعمیرات پیشگیرانه را انجام دهید و همچنین از تامین برق با کیفیت بالا از طریق تثبیت کننده ولتاژ اطمینان حاصل کنید.
نمایشگرهای ال سی دی و ال ای دی صفحه نمایش هایی هستند که می توانند تصاویر را بسیار بهتر از صفحه نمایش های معمولی منعکس کنند
امروزه نمایشگرها عمدتاً از ال ای دی ساخته شده اند، که اجازه می دهد تا صفحه نمایش های بسیار بزرگتر قادر به بازتاب وضوح شگفت انگیز باشد و در عین حال بسیار شکننده نیز هستند ، بنابراین باید مراقب آنها باشید.
از آنجایی که این صفحه نمایش ها معمولا بزرگ هستند، کثیف شدن آنها یا تجمع کثیفی که به مرور زمان ایجاد می شود بسیار رایج است. و چون هیچ محافظی ندارند، راحت‌تر لکه‌دار شده و حتی خراب می شوند.

چگونه مانیتور ال ای دی را تمیز کنیم؟

اگر تلویزیون یا مانیتور ال ای دی در مکان‌هایی قرار گیرند که گرد و غبار زیادی در آنجا وجود دارد یا در مکان‌هایی باشند که به راحتی در دسترس قرار می گیرند، این، وضعیت را بدتر می‌کند. اگر در خانه بچه کوچک دارید، مشکل تشدید می شود، زیرا ممکن است خیلی زودتر کثیف شوند.
بنابراین، دانستن روش‌هایی که می ‌توان برای تمیز کردن مانیتور ال ای دی استفاده کرد بسیار مهم است. همچنین دقت در تکنیک های مورد استفاده بسیار مهم است، بسیاری از افراد از الکل برای تمیز کردن مانیتور ال ای دی تلفن همراه یا رایانه شخصی یا تبلت استفاده می کنند که کار اشتباهی است.
اگر ندانید که چگونه آنها را تمیز کنید، یا ابزارهای مناسب برای انجام کار را ندانید، مانیوتور خود را در معرض خطر خراب شدن قرار می دهید ، با توجه به اینکه آنها بسیار ظریف هستند، مهم است که مراقب آنها باشید.

روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش ال ای دی
روش صحیح تمیز کردن صفحه نمایش ال ای دی

برای تمیز کردن صفحه نمایش ال ای دی به چه چیزهایی نیاز داریم؟

تمیز بودن ال ای دی چه مانیتور کامپیوتر، چه تلویزیون، چه تبلت و چه گوشی هوشمند بسیار مهم است،. زیرا اغلب این صفحات مستعد کثیفی هستند، به خصوص اگر لمسی باشند.
برای تمیز کردن صفحه نمایش ال ای دی اعم از تلویزیون یا مانیتور یکی از مواردی که توصیه می شود استفاده از آب مقطر است . اگرچه ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما نتایج شگفت انگیز است.
این آب را داخل بطری اسپری بریزید تا بعدا هم بتوانید از آن استفاده کنید . موارد دیگری که برای تمیز کردن مانیتور ال ای دی مورد نیاز است شامل دو دستمال مرطوب و ترجیحاً یک پارچه با سطح نرم است.
برای اینکه شروع به تمیز کردن صفحه نمایش خود کنید ، اولین قدم این است که یک بطری اسپری حاوی آب مقطر بردارید و بر روی یکی از دستمال ها اسپری کنید. توجه به این نکته ضروری است که بهتر است آب مقطر را روی دستمال کاغذی بریزید و مستقیماً روی صفحه نمایش نریزید تا در آینده آسیب نبیند.
آب را تا حدی اسپری می کنیم که دستمال مرطوب شود، اما در مصرف آب زیاده روی نکنید. حالا دستمال را روی مانیتور خود بکشید و مانیتور را تمیز کنید.

Cleaning the LED screen
بلافاصله یک دستمال خشک را برداشته و آن را روی قسمتی از صفحه که قبلاً تمیز کرده بودیم عبور می دهیم. فراموش نکنید که از یک الگوی تمیز کردن عمودی یا افقی استفاده کنید تا صفحه نمایش خیلی بهتر به نظر برسد.
در مورد تمیز کردن مانیتورهای بزرگ، ابتدا با یک پارچه مرطوب و سپس با یک پارچه خشک ، مانیتور را به صورت تکه تکه تمیز کنید. این کار برای جلوگیری از خشک شدن آب روی صفحه و ایجاد خراش است.
به دستمال کشیدن و اعمال حرکات بالا ادامه دهیدتا زمانی که تمام قسمت های صفحه را پاک کنید و تمام.
این روش به شما این امکان را می دهد که انواع مانیتورهای LED را بدون هیچ خطری تمیز کنید.
لازم به ذکر است که انجام مکرر این روش مهم است، زیرا این کار برای جلوگیری از آسیب دیدن صفحه نمایش دستگاه شما، با توجه به اینکه آنها معمولاً شکننده هستند، انجام می شود.

اگر از پاک کننده های تجاری موجود در فروشگاه ها استفاده می کنید حتما از نوع بدون الکل و از برندهای معتبر و شناخته شده خرید کرده و از اسپری کردن مسقیم روی صفحه خودداری کنید.

تابان سرویس

تعمیر تخصصی تلویزیون و مایکروویو با گارانتی

مرکز تعمیر و خدمات انواع تلویزیون های LED  و LCD  ، مانیتور با کمترین قیمت
تعمیر تخصصی انواع مایکروویو ، مایکروفر ، سولاردام در محل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!